step_ıstanbul_banner.jpg

Mert Özgen-Ten/Flesh-Galeri/Miz

89.130 izlendi
Mert Özgen
Ten/Flesh
26 Kasım - 14 Aralık 2013
Galeri/Miz


Türkiye’deki ilk kişisel sergisini Galeri/Miz’de açan  Mert Özgen, ‘Ten/Flesh’ sergisinde kadın bedenin en derine ulaşarak, iç ve dış arasındaki diyalogu ortaya koyuyor. Tende yarattığı yarıklar ve lekelerle ile iç dünyaya ulaşmak için yeni yollar arıyor. 
Beyaz fondan tamamen ayrıştırarak yarattığı kusursuz kadın portrelerinin pürüzsüz tenlerindeki deformasyonla bedenin mahremiyeti gözler önüne seriyor. Hayatın içinden gelen ve yaşanmışlıklarını gözlerinde taşıyan bu kadınlar, sanatçının tuvallerinde adeta can buluyor ve gerçeklikleriyle izleyeni derinden sarsıyor.
1988 doğumlu Mert Özgen Mimar Sinan Üniversitesi, Resim Bölümü, Neş’e Erdok ve Nedret Sekban Atölyesi’nden 2012 yılında mezun oldu. 2008-2009 yıllarında Erasmus bursuyla İtalya’daki Accademia di Belle Arti di Bologna’da sanat öğrencisi olarak bulundu.
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kültürel İncelemeler Yüksek Lisans Programı’nda eğitimine devam etmektedir ve ‘Çağdaş Sanatın Teni: ‘Sınırlı Bedeneler’’ başlıklı tezini hazırlamaktadır. İlk sergisini 2009 yılında Bologna, Via San Felice’de gerçekleştiren Özgen, İstanbul ve İtalya’da fuarlara ve karma sergilere katılmaktadır.

Müzik:Müzikotek


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG